SOLER & PALAU
Bathroom Extractor Fan SILENT-100 CRZ (220-240V 50) RE
REF
(0)
Free shipping
Up to -12% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express free delivery
Earn +144 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Bathroom Extractor Fan SILENT-100 CRZ (220-240V 50) RE
Silent 100 CRZ Extractor, the autonomous and intelligent bathroom extractor fan.
Technical specifications of the Silent 100 CRZ Soler&Palau Extractor:
  • Maximum/continuous speed: 2200/910 rpm.
  • Maximum/continuous power: 8/4 W.
  • Maximum/continuous current: 0.08/0.07 A.
  • Maximum/continuous airflow: 90/25 m3/h.
  • Maximum/continuous sound pressure level: 26.5 / 20 dB(A).
  • Tube diameter 99 mm (for duct diameter of 100mm).
  • Dimensions: 167 mm width x 167 mm height x 157 mm total depth.